15. 06.

Tak včera nastal den, kdy si kamarádka mohla konečně vyrazit pro svého nového psa. Jak u nás bývá zvykem, bylo nutné tuto cestu absolvovat s mnohočlennou delegací, aby nový přírůstek v naší partě neměl pocit, že se stěhuje k někomu, kdo mu nezajistí dostatečný počet nových kamarádů.

Vyrazili jsme tedy hned dopoledne směr Hostinné … Chlívák bydlel pár kilometrů za tímto městem. On ten nový kamarádky hafan se samozřejmě Chlívák nejmenuje … má celkem v znešené jméno … Chandler Chocolate od Tří jasanů … ale v době, kdy jsme mu všichni kolektivně vybírali jméno (které muselo začínat na Ch), padlo mimo jiné také jméno „Chlívák“. Uznejte, že se jedná o opravdu originální jméno pro psa a jistě v místním parku mnoho Chvíláků neběhá. I přes všechno naléhání a velmi silný lobing z mé strany zvítězilo bohužel jméno Chandler :-( … no nevadí, pro mě to je Chlívák a basta.

Nuže, vydali jsme se tedy do Hostinného pro Chlíváka. Ještě že včera nepařilo, to bych v autě asi umřel. Po čtyřech hodinách jízdy a jedné obědové zastávce v Mladé Boleslavi jsme dorazili na místo. Několikero malých hnědých koulí se promenádovalo ve svém výběhu … bylo úžasné sledovat, jak od minulé návštěvy vyrostli. Od minula byli také mnohem aktivnější, každou chvíli se tam někdo řezal a nebo se snažil zlikvidovat tu či onu květinu či strom, který jim ve výběhu překážel. Chlívák se nám prezentoval snad ve svěch pózách … jako spící nejhodnější štěňátko i jako zákeřný hajzlík, který útočí na své nic netušící sourozence. Jelikož jsem před pár týdny byl ten, kdo vlastně Chlíváka vybral, poslouchal jsem každou chvíli větu „Vidíš, cos to vybral za psa“. Zajímavé bylo, že ta věta padala snad ve všech případech … když ležel a spal … to jsem zrovna vybral toho nejlínějšího psa … když zase likvidoval okolní flóru … to jsem zase vybral toho nejničivějšího psa … o tom, kdy se urputně řezal se sourozenci nebo zrovna nejvíce kňoural ani nemluvím … za všechny jeho „špatné“ vlastnosti jsme prostě mohl já :-D

Po vyřízení nějakých těch kupních formalit jsme se vydali na dalších cca. 250 kilometrů směrek k domovu. Upřímně jsem měl docela strach, že mi milý Chlívák zaneřádí auto snad vším co z něj může vypadnout, ale musím říct, že se držel opravdu statečně. Za celou cestu jenom spal a nebo hloupě čučel :-) Během některých „čůracích“ přestávek se kolem Chlíváka srocovalo opravdu dost lidí, kteří si ho chtěli prohlédnout nebo pohladit. Je pravda, že je opravdu kouzelný … neuvěřitelně pěkná, hnědá, sametová koule :-) takže o obdivovatele neměl nouzi. Po čtyřech hodinkách a několika zastávkách jsme dorazili konečně zpět do Jirkova. Během tří hodinek po příjezdu se u Chlíváka vystřídal snad každý, kdo se do naší delegace nevešel.

Chlívákův příjezd jsme samozřejmě náležitě oslavili a přivítali ho tak mezi námi :-) Snad se mu bude v Jirkově líbit ;-)


Tags: , ,

One Response to „Výprava za Chlívákem“

 1. ฟิตเนสราคาถูก Says:

  Most people train for one specific goal,
  which is to get big muscles. People you must follow
  the instructions as given in the catalogue and proceed the best according to the usage
  given in the catalogue and don’t use it for other purposes.
  Before you go down the path of fakes eyelashes or buying eyelash growth
  products, why not try some of these natural techniques
  to grow longer eyelashes.

  My weblog ฟิตเนสราคาถูก

Leave a Reply