16. 08.

Včera jsme vyrazili s přítelkyní na výlet … na plánovaný Sichrov jsme nedorazili, ale zakotvili jsme na Panské skále poblíž Nového boru. Výlet to byl opravdu krásný a tak jsme si řekli, že bychom mohli vyrazit do nějaké místní restaurace. Zajeli jsme tedy do několik kilometrů vzdáleného Nového Boru … prošli jsme kolem několika klasických hospod až jsme narazili na slušně vyhlížející restauraci La Plaza.

Bohužel slušně vyhlížející dojem bylo to poslední pozitivní, co jsme tu zažil. Relativně rychle jsme dostali jídelní lístek, kde byla řada zajímavých jídel, ovšem v parném dni jsme se chtěli hlavně rychle osvěžit něčím studeným. Na objednání pití jsme bohužel musel čekat skoro deset minut, než se servírka odhodlala k tomu, aby se nás zeptala, jestli si něco nedáme … upozorňuji, že jsme si z jídelníčku vybrali během asi dvou minut a zbytek času jsme vyhlíželi servírku … ta se venku tu a tam myhla, ale nás suše celých deset minut ignorolovala! Z naší velké objednávky dvou perlivých vod, džusu a ledu servírka až nečekaně zapomněla na led. Ale po upozornění jsem se za dalších pět minut ledu dočkal.

K jídlu jsme si objednali kuřecí salát, mozzarelu s rajčaty a opečenou bagetu. Trochu jsme pospíchali, protože jsme byli domluveni s kamarády, že se zastavíme na místní pouti a tak jsme vybrali tato, na první pohled jednoduchá jídla, která by snad mohla být rychle hotová. Tak bohužel chyba lávky! Na tato jednoduchá jídla jsme čekali skoro 45 minut! Když jsme se už dočkali, tak jsme udělali zásadní chybu v tom, že jsem hned nezaplatili. Po snědení salátů jsme totiž čekali dalších min. 30 minut na to, než si nás někdo všimne. To „někdo všimne“ je možná přehnané, protože jsem byl nucet jít dovnitř a tam říci, že chci platit. I přes moje upozornění trvalo dalších deset minut, než servírka dorazila s účtem.

Když bych měl restauraci ohodnodit, tak jídlo bylo tak ucházející, rychlost obsluhy absolutně strašná, ceny tak normální až na to, že objednané pečivo stálo kolem 60 korun, na což nás tedy servírka při objednání neupozornila. Každopádně pokud někdy příště pojedu do Nového Boru, půjdu asi raději do klasické hospody, kde bude obsluha jisně rychlejší :-)


2 Responses to „Restaurace La Plaza Nový Bor“

  1. Samková Says:

    ..tak naštěstí tu krásnou restauraci v srdci Nového Boru má již někdo jiný..obsluha pracovala 8let v Rakousku a je maximálně profesionální..kuchař vaří na jedničku s hvězdičkou..můžete si dát na zahřátí např. zázvorový čaj a myslím,že celkově budete příště maximálně spokojeni..
    přijeďte se přesvědčit.. :o)a dej te mi vědět.Petra

  2. David Netolický Says:

    Až budu mít někdy cestu kolem, tak se tam rád zastavím.

Leave a Reply