8. 06.

Dneska jsem si došel na pozdní oběd / večeři do Pizzerie Quaranta v Jirkově. I když je již nějaký ten týden otevřená, ještě jsem tam nezavítal a protože si jídlo kamarádi pochvalovali, tak jsem tam zašel, místo toho, abych v neděli odpoledne narychlo něco vařil. Pizzerie Quaranta je v budově, kde bývávala Restaurace u Lva … to bývávala absolutní katastrofa :-) … no ale posezení na venkovní zahrádce je tam pěkné.

Jelikož jsem zašel do italské restaurace, rozhodl jsem se, dát si něco italského. Pro první dojem je většinou lepší zvolit něco opravdu klasického, co vaří snad v každé italské restaurace a podle čeho se dá poznat, jak dobrá či naopak špatná je ona restaurace. Mám opravdu k smrti rád špagety a proto jsem zvolil boloňské špagety … jaká to klasika.

Na jídlo jsme čekali střední dobu … byla neděle a v restauraci bylo pár lidí, tak bylo čekání přiměřené. Když mi donesli objednané špagety, tak jsem … bohužel … hned na první pohled viděl, že je to spíše průser, než kulinářský výtvor. Místo špaget byli v misce srolované spíše nudle do polévky smíchané se směsí krájných rajčat, protlaku a masa … podle jejich síly bylo patrné, že „al dente“ byli již dlouho před tím, než je kuchař vytáhl z vody … bohužel. V této pizzerii rozhodně nečekejte, že dostane opravdu správně uvařené špagety, které budou zalité lahodnou směsí drcených rajčat a masa a zasypané parmezánem. Jistě by člověk šel do italské restaurace s tím, že tomu tak bude, hlavně u jídla tak klasického, jako jsou právě boloňské špagety. Je opravdu zajímavé, že o parmezánu, který byl psaný v jídelním lístku, nebylo vůbec slyšet. Nejspíše jej kuchař zamíchal do již tak strašné směsi nudlí a omáčky. Jediná chvíle, kdy jsem postřehl něco podobné parmezánu byla ta, kdy servírka odnesla mojí misku … na stole zůstalo přilepené cosi, co jako parmezán vypadalo.

Pokud bych si mohl dovolit malé srovnání, tak jsem byl den před tím v Globusu na rychlém obědě. Shodou okolností jsem měl také boloňské špagety. Je pravda, že byli sypané obyčejnou strouhanou cihlou a ne parmezánem, ale pochutnal jsem si na nich opravdu mnohem více, než v Pizzerii Quaranta. Pokud budete mít tedy někdy chuť na opravdu dobré špagety, bude lepší, když se Pizzerii Quaranta vyhnete. Možná jednou pozvu místního kuchaře či kuchařku na špagety k sobě domů, abych jim ukázal, jak vypadají opravdu dobré špagety.

Asi jediné, co tak strašný dojem z jídla v této pizzerii zachránilo, byla červenovlasá slečna (paní) servírka :-D Kdybych se pasoval do role Charlese Duchemina, dal bych pizzerii Quaranta max. jednu hnězdičku … a to pouze za tu příjemnou obsluhu.


Tags: , , , ,

One Response to „Pizzeria Quaranta“

  1. Pizzeria Quaranta - podruhé | Blog@Netolicky.com Says:

    […] Pizzeria Quaranta – podruhé […]

Leave a Reply