27. 02.

Ještě jako velmi mladý jsem poslouchal na kazetách povídky Šimka a Grosmana. Měl jsem je velmi rád a vždy jsem se u nich velmi pobavil. Mezi jinými si vzpomínám na vyprávění o strýci Balounovi, který se v jejich rodině objevil, nikdo ho neznal a on s nimi od té doby žil.

Svým způsobem mě také tak trochu postihla postava, dosti podobná strýci Balounovi. Začátkem ledna se k nám nastěhoval můj skoro švagr, bratr mojí přítelkyně. Moji přátelé jistě ví, o koho jde a pro ty co ho neznají bude označení Baloun opravdu výstižné. I když nejprve jsem váhal, jestli ho nepojmenovat podle kamaráda strýce Balouna, Wimpyho, který měl rád brambory s rumem … brambory vždy nechal a cpal se jen omáčkou :-D Nakonec jsem ale skončil u Balouna.

Už koncem roku jsem od přítelkyně slyšel tu skvělou novinu, že se k nám bude Baloun stěhovat. Tehdy to ještě vypadalo, že se k nám nastěhuje se svou přítelkyní. Ta však nakonec usoudila, že jí asi bude lépe bez Balouna a tak u nás začal bydlet sám. I když sám úplně nepřišel. Ve své snaže získat zpět přítelkyni, jí pořídil malého labradora, který mu nakonec zůstal na hrbu a tak doma od začátku ledna žijeme pěkně o dva víc … s Balounem a věčně hladovým psem.

To, proč se Baloun dostal do této úžasné situace by bylo na několika měsíční vyprávění, takže příčinu přeskočím. Každopádně na počátku ledna byl Baloun bez práce, bez peněz, bez přítelkyně a s velkým koníčkem v podobě pravidelných návštěv místního výčepu, kde se jeho účet dostával víc a víc do mínusu.

Rád bych těch pár odstavců ukončil se slovy, že už je to dávno pryč a Baloun se ze všeho dostal. Ale bohužel teď tu o půlnoci sedím u televize a poslouchám, jak vedle chrápe tak, že se otřásá celý dům a jeho televize běží na plno. Za týden to budou už dva měsíce, co u nás bydlí a původní snaha mojí přítelkyně mu pomoci, aby se vyhrabal ze „sraček“ se změnila pouze v poskytnutí noclehu mezi jednotlivými výčepními seancemi.

Bohužel se obávám, že tento tragikomický pokus o záchranu Balouna bude mít ještě hodně dílů, tak jsem se rozhodl začít psát takovou svojí povídku o životě s Balounem.

Nuže začínáme … píše se 7. ledna 2012 a my začínáme žít s Balounem.


Tags:

Leave a Reply