26. 10.

Už pár let jezdím při cestě do Teplic nebo do Ústí nad Labem kolem restaurace Husitská bašta v Bílině. Kolikrát jsem si říkal, že bych tuto restauraci mohl navštívit. Teď o víkendu byla možnost … byl jsem zrovna v Duchcově na dovolenke a vracel jsem se zrovna v době oběda. Cestou moc možností na jídlo není a tak jsem si řekl, že vyzkouším tuto restauraci. Přepdokládal jsem, že to bude jistě vynikající stylová restaurace s dobrou obsluhou a dobrou kuchyní.

Když jsem dorazil do restaurace, tak jsem byl opravdu nadšený … vybavení bylo opravdu stylové … pěkné, dřevěné lavice, dobové zbraně na zdech, zděné oblouky … no prostě lahoda pro oko :-) První dojem byl určitě kouzelný a tak jsem se těšil na všechno ostatní. Bohužel dobrý dojem hned zkazila slečna či paní, která obsluhovala … musel jsem dost dlouhou dobu čekat, než se milostivě uráčila a přišla se zeptat, co vlastně chci k jídlu. Kdyby bylo v restauraci plno, tak bych ani nepípnul, ale byl jsem tam sám a jediná činnost slečny / paní servírky byla ta, že si vykecávala s na baru s kýmsi. No objenal jsem si pití a začal vybírat z jídelníčku … ten mimochodem vypadal celkem strašně … čekal jsem trochu stylový jídelní lístek, ael dostalo se mi hrozných koženkových desek s nevábně vypadajícími listy jídelníčku :-o

Doufal jsem, že bude v nabídce něco „husitského“, ovšem nabídka byla dosti standardní a tak jsem zvolil velmi běžné jídlo, kterým je obalovaný sýr a hranolky. Upřímně musím říci, že jsem si myslel, že se na tom to jídle nedá vůbec nic zkazit. To byl ovšem můj velký omyl :-( Hranolky byly celkem v pohodě, ale když jsem zakrojil do jednoho kousku sýra, tak jsem zjistil, že je nějaký divný … konzistence sýra byla taková, jako by prošla rozpáleným olejem, ovšem rozteklé byly pouze okraje a prostředek byl poněkud tuhý a studený. To bylo dosti hrozné zjištění, protože to nasvědčovalo pouze o jediném … ten sýr nebyl rozhodně připraven chvilku před podáváním, ale již byl minimálně jednou osmažen … možná i podáván … a pro mě byl pouze ohřán v mikrovlnné troubě. No měl jsem celkem hlad a tak jsem tedy rychle dané jídlo spořádal.

Tato restaurace mne opravdu nenadchla a tak jsem se už viděl venku a na cestě domů. Bohužel ona hbitá obsluha mě nechala čekat na zaplacení ještě dalších patnáct minut. Když jsem to už nevydržel, tak jsem se zvedl a šel zaplatit to hrozné „jídlo“ k baru, kde si ona slečna / paní servírka pořád vykecávala s kýmsi.

Pokud bych měl tuto restauraci ohodnotit, tak je to absotulní hrůza. Celé ty roky, co jsem jezdil okolo, jsem si myslel, jaká je to super restaurace a jak jednou zde uspokojím své chuťové touhy. Ovšem po krátké první a poslední návštěvě vím, že se zde již rozhodně nikdy neukáži a to mohu doporučit i všem ostatním, kdo se sem chystá.


Tags:

One Response to „Husitská bašta, Bílina“

  1. film blue Says:

    Yes! Finally someone writes about blue film website name.

Leave a Reply