24. 06.

Můj milý přitroublý deníčku … dnes bych se ti rád svěřil s něčím opravdu pikantním. Jeden z mých kamarádů (myslím, že jsem ti o něm již psal, když přepálil startovací šňůru u svého benzínového autíčka) má velmi rád pálivé jídlo … byla doba, kdy ho běžně uspokojilo v jídle tabasco, ale jak „blbec“ pořád testuje něco nového, tak mu nejspíše odumírají chuťové buňky, tak se jeho míra „spokojenosti“ z pálivého jídla trochu zvyšuje.

Před pár dny jsem byl u něj na oslavě a už jsem si zvykl, že každou chvíli přiběhne s novou papričkou a dává každému ochutnat. No i nyní opravdu nepřekvapil a jenom jsem dosedl, přiběhl ke mě s miskou, kde měl nakrájenou pěkně vypadající žlutou papričku. Dal mi přednášku, že je to vynikající paprička Habanero … když se začne kousat, tak je chvíli výborně sladká a pak „lehce“ pálí. Bylo mi divné, že se jeden z kamarádů, který přišel dřív divně usmívá, když mi byla paprička servírována, ale i tak jsem rozhodl, že tuto vynikající a lehce pikantní papričku ochutnám … jsem blbec, že se nechám vždycky přemluvit … jako bych ho neznal.

No paprička mi ještě ani nedopadla na jazyk a už jsem měl celou pusu v jednom ohni. Nevím, kde vyčetl tu super teorii o tom, jak je Habanero výborně sladká a pak lehce pikantní. Něco tak brutálně pálivého jsem snad ještě neochutnal … onen kamarád, co se tak divně usmíval se začal opravdu nezřízeně smát a začal mi radit, že to hlavně nemám zapíjet pivem a že když do sebe naházím nějaký chleba, tak to pálení pomalu (asi do půlhodinky) odezní. No chleba jsem spořádal skoro půl bochníku a ještě za hodinu jsem cítil lehké štípání.

Až potom, co jsem se nechal ukecat a Habanero ochutnal mi ten blbec řekl, že je to snad druhá nejpálivější paprika na světě. Myslel jsem, že ho zabiju. Příště vím, že si mám dávat opravdu hodně pozor na to, když mi tenhle kamarád řekne, jestli si nedám něco „lehce pikantní“. Je docela zajímavé, že asi hodinku na to nám naservíroval ještě jednu zelenou papričku … jalapeño … nevím čím to bylo, ale tato normálně pálivá paprika mi přišla, jako bych se zakousnul do zelené kápie … asi mi taky začali odumírat chuťový buňky :-(

Teď v neděli jsme byli s tímto kamarádem grilovat a opět mi začal vyprávět o chutné papričce, kterou si pořídil … prý je to opět Habanero, ovšem tentokrát červená … hned na začátku vyprávění jsem mu vysvětlil, že nic takového už ochutnávat nebudu … prý je to ale škoda, je prý ještě lepší, než ta žlutá :-) No upřímně si neumím představit, že by mohlo něco „lepšího“.

Na začátku jsem psal, že je trochu blázen … tak to teď dokonale potvrdil. Nedalo mu to, že si dává jenom druhou nejpálivější papriku, tak si přes eBay objednal semínka té nejpálivější. Od teď si budu muset dávat hodně velký pozor, co u něj budu ochutnávat. Tato prý pálí až třikrát víc než Habanero :-)


Tags: , ,

3 Responses to „Habanero – zelenina pro náročné“

  1. AND.23 Says:

    Taky sem jí měl a přesně jak říkáš sotva sem se zakous tak sem běžel k vodovodu a štěloval co nejstudenější vodu a tak hodina než to přestalo uplně pálit. Když jí rozřízneš tak cejtíš takovou nasládlou vůni to je pravda, ale jakmile to strčíš do pusy tak fakt peklo

  2. Klara Says:

    Záleží na tom, jak a s čím se jí :) Se sýrem, který zjemní její pálivost, je výborná.

  3. Christy Says:

    Stands back from the keyboard in ammteaenz! Thanks!

Leave a Reply