20. 02.

Tak po nějaké době opět přišla příležitost a vyrazili jsme s kamarády na večeři. Bohužel, musím konstatovat, že v okolí Chomutova je čím dál méně dobrých restaurací a tak kamarádi vybrali Myslivnu v Drmalech. Párkrát jsem zde již byl a zatím jsem si nemohl stěžovat. Hned na začátku musím zopakovat svojí druhou větu … v okolí Chomutova, je čím dál méně dobrých restaurací :-(

Ano … jak jistě předpokládáte … návštěva v Drmalech byla děs. Když bych měl některé dlouhé pauzy naší návštěvy přeskočit … obsluze trvalo dlouho snad všechno, kromě odpovědi na pozdrav. Z docela dobré nabídky jídel jsem si vybral tři druhy masa, dělané na grilu … kuřecí, vepřové a hovězí. Na objednané jídlo jsme čekali neuvěřitelně dlouho, takže jsem pomalu začal přemýšlet nad variantou objednání pizzy :-D ale nakonec jsme se přecijenom dočkali. Jaké bylo moje překvapení … negativní … že moje „minutkové“ jídlo bylo studené jako psí čumák! Hovězí, již řádně vychladlé by se dalo svou tuhostí přirovnat ke žvýkání nějaké gumovité hmoty. Vepřové, ještě chladnější bylo absolutně bez chuti … skoro bych řekl, že si kuchař zapomněl koupit sůl. Upřímně … klidně si mohl přijít půjčit slánku … vůbec bych se na něj nezlobil, možná by se to pak dalo jíst. Absence soli byla patrná i na příloze, která svou „teplotou“ výborně doplňovala ostatní části objednaného jídla. Abych si ale nemusel pořád stěžovat, kuřecí bylo ochucené dobře, jenom škoda, že bylo tak studené :-(

Už tak silný zážitek z jídla podtrhlo prostředí restaurace, kde se velmi stěží hledal čerstvý vzduch. Myslím si, že bych se vůbec nezlobil, kdyby byl zaveden zákaz kouření v restauracích. Dým, který kolem nás vytvořili okolní stoly byl opravu velmi otravný!

Za celý večer mě alespoň trochu potěšil desert. Objednal jsem lívance s borůvkami a kysanou smetanou. Měl jsem to v Myslivně již několikrát a když přimhouřím oči, tak se dá říci že se moc za tu dobu nezměnil. Pravda, velmi výrazně ubylo borůvek i kysané smetany, kterou vystřídala šlehačka ze spreje, ale pořád se to dá ještě vzít jako dobrý desert.

Moje návštěva Myslivny v Drmalech po pár měsících byla pro mě spíše zklamáním a korunu tomu nasadil kuchař ve chvíli, kdy kamarád pro synka objednal zmrzlinový pohár, který kuchař ozdobil malou německou vlajkou :-o Nepatřím k nějaký extrémním nacionalistům, ale abych musel v restauraci vidět poháry se státními symboly našich sousedů, to je trochu silná káva.

Když bych měl svou návštěvu v Drmalské Myslivně shrnout:

  • jídlo bylo z velké části nedochucené a neosolené, pouze de facto 1/3 byla dobrá, ale bohužel velmi studená
  • obsluha byla fakt strašná, už jsem zde zažil více lidí a obsluha byla v pohodě, ale dnes hrůza
  • prostředí hrozně zakouřené, pro nekuřáky hrozné utrpení
  • zákusek docela ušel, i když pomalu ubývá co do množství borůvek a kysané smetany
  • zdobení poháru německou vlajkou je něco, nad čím mi opravdu zůstává rozum stát
Jestli byla doba, kdy jsem tuto restauraci doporučoval a dělal jí zde dobré reference, musím nyní říci, že se už určitě nejedná o restauraci, kde byste uspokojili svoje chuťové buňky.