13. 01.

Můj milý deníčku, už jsem dlouho nepsal … ta práce mě jednou zničí :-D … nemám čas snad na nic.

No dnes i přes nabitý den mi to nedalo, abych se podělil o zkušenosti. Bohužel, jak to tak poslední dobou bývá, o špatné zkušenosti. V Chomutově je již pár let mexická restaurace Pepe Lopez. Když se otevřela a dost dlouho poté, byla asi nejlepší restaurací v okolí. Jídlo vynikající, dobrá obsluha, vynikající prostředí. Ovšem jak se často stává, naroste podobným restauracím hřebínek a kvalita služeb už není tak dobrá.

Řady výborných a skoro již běžných jídel v mexických restauracích se dost výrazně zhoršila a to natolik, že si je již nedávám a dávat si v Pepe Lopez už ani nebudu. Když jsem měl chuť na něco lehčího, tak jsem si rád dával kuřecí paličky. Z počátku velmi dobré jídlo, později bohužel prošlo několika experimenty, které mi jej opravdu zhnusili. Nejvíce jsem se pobavil u varianty „nové omáčky“, která se skládala z namočení paliček do sladkého chilli a upečení … u mexické restaurace bych čekal více fantazie :-D. Sladké chilli mám osobně rád, ovšem jako doplněk k masu. Takto „naložené“ paličky byly bohužel absolutně bez chuti. Což bohužel postihlo více jídel, které jsme si při návštěvách v Pepe Lopez dávali. Plněné tortilly se proměnili v hromadu neochucené rýže, kde by člověk pohledal cokoliv kromě oné rýže … myslím, že v jedné porci jsme našli celé dva kousky kuřete :-D Z toho by se pomalu mohla stát soutěž o to, kdo najde nejvíce (co do kusů) jiných ingrediencí než rýže v plněné tortille :-) I když možná se upsali, když v jídelníčku popisovali složení tohoto jídla. To kuře třeba mělo být až o řádek níže :-D

Co se týká kdysi dobré obsluhy, tak i zde došlo k citelnému zhoršení. Těžko říci, čím je to způsobené, ale když jsme byli slavit narozeniny a sedli jsme si (dnes již mohu říci omylem) do spodní části restaurace, ocitli jsme se v části, kterou by charakterizovalo oblíbené pojmenování mého dědy … U Suchánků. Čekání na pivo, vodu či víno bylo kolikrát tak dlouhé, že jsme pomalu začali uvažovat o tom, že bychom někoho vyslali do Globusu pro pár lahví a věřím tomu, že by dorazil zpět ještě dříve, než se u nás objevila servírka.

Poslední „dobrá“ změna, které si můžete v Pepe Lopez všimnout, přijde až na konci vašeho posezení, spolu s účtem. Velmi často se stává, že na daném účtu je pár položek, které si nikdo z účastníků sezení neobjednal! Je mi jasné, že jsme všichni jenom lidé a můžeme se občas někde seknout, ale když z tohoto „seknutí“ stává pravidlo, tak je něco divného.

Byla doba, kdy jsem Pepe Lopez doporučoval všem svým známým a kamarádům, co by jednu z nejlepších restaurací v Chomutově. Bohužel toto již nějakou dobu nedělám. Musel bych se stydět, kdybych někomu doporučil restauraci se stále horším jídlem, pomalou obsluhou, kde mu ve finále ještě přípíší k účtu něco navíc!