30. 08.

Včera byl v Kadani Císařský den a stejně jako každý rok jsme vyrazili s kamarády za celodenní zábavou. Stejně jako každý rok jezdíme na Císařský den, tak stejně pravidelně v Kadani navštěvujeme restauraci / pizzerii U svaté brány. Tuto restauraci znám již delší dobu a vždy musím říci, že mi zde chutnalo, byla ochotná a rychlá obsluha, ale dnes to byla absolutní hrůza. Upozorňuji, že většina návštěv této restaurace byla během Císařských dnů a tudíž vždy bylo absolutně plno.

I tentokráte bylo plno a tak jsem chvíli čekali na místo … číšník, či majitel, nebo kdo to byl, nám řekl, že budeme muset chvilku počkat a po asi deseti minutách nás uvedl na místo. Hned jak jsme si sedli, tak nám servírka donesla jídelní lístek. K mojí nelibosti kamarádi nalistovali jídla z čerstvých lišek a samozřejmě si to všichni dali … no to bylo pro mě utrpení :-D … ale to nebylo to nejhorší.

Už při donešení prvních objednaných nápojů … džusu a vody … jsme museli zkonstatovat, že nám donesli špinavé sklenice. Přítelkyně mi říkala, že je to z myčky a že to mám nechat, ale její sklenice byla čistá! Tak jsme servírku požadali, aby nám doneslanové a tentokráte již čisté sklenice. To že jim myčka zanechá fleky na sklenici neznamená, že to takto přeci naservíruji hostům!

Objednali jsme si polévku, jednu pizzu, boloňské špagety a tři jídla s liškami. Ve většině restaurací je normální, že se donese nejprve polévka a pak zbytek jídel najednou. Tak polévky jsem se dočkal až po velmi … velmi … velmi dlouhém čekání a to až po pizze, kterou si objednala kamarádky mamka. Je docela komické, že ona svou pizzu i přesto, že jí jedla dost pomalu, snědla ještě před tím, než nám po tři čtvrně hodině donesli zbytek objednaných jídel.

Bohužel to, že nám nedonesli jídlo najednou nebylo to poslední … skoro dvacet minut jsme museli čekat na účet a to i přes to, že jsme se museli o účet připomenout. Během této doby servírka, které jsem řekli, že chceme platit, několikrát zavítala k našim sousedům, navíc už řada lidí čakala na stůl a ani to je nepřinutilo k rychlejšímu donesení účtu. Korunu tomu servírka nasadila ve chvíli, kdy účet konečně donesla a pospíchala s kasírováním se slovy „rychle, už na mě čekají další zákazníci“ … věřte, my jsme také čekali dlouho! Navíc kamarádům naúčtovala i to, co jsme jí diktovali, že jsme měli my!

Tou poslední kapkou bylo to, že dva stoly dostali před jídlem klasický chleba s máslem, který dávají pomalu v každé pizzerii … zajímavé … my si objednali těstoviny, pizzu a i tak se na nás s chlebem vykašlali, to by mě zajímalo, co si objednali Ti vyvolení :-D

Takže moje hodnocení této restaurace:

  • bývala to výborná restaurace … bohužel už není
  • kvalita klasických jídel (pizza a těstoviny) je výrobná, ovšem polévka byla horší … zeleninu mohli trochu povařit, aby nebyla tak tvrdá
  • potěšili mě nabídkou mého oblíbeného piva Leffe
  • nedostali jsme na stůl chleba s máslem, i když ostatní jej dostali!
  • rychlost obsluhy absolutně otřesná, ve srovnání s jinými návštěvami, kdy bylo stejně obsazeno
  • špinavé sklenice … co dodat!

Při příštím Císařském dni si koupím raději grilovanou krkovici na náměstí, než abych tento otřesný zážitek znovu absolvoval.


18. 08.

Poté, co jsem se dočetl v komentáři mého článku o restauraci Myslivna Drmaly, že se zde prý výrazně zhoršili, nedalo mi to a vydal jsem se po roce na „kontrolu“ :-) Zrovna kamarádi slavili výroční svatby a tak se hodilo, že navrhli zrovna tuto restauraci. Snažil jsem se odhalit nějaká ta zhoršení, ale musím říci, že objednanou polévku a taraský biftek dodali ve výtečné kvalitě a já si opravdu pochutnal. Pravda, co se týká obsluhy, tak zde byla určitá „klopýtnutí“ a to většinou v podobě zapomenutí některých objednaných položek. Většinou si ale servírka vzpomněla ještě před naším stolem a tak se otočila na podpadku a utíkala pro zapomenuté věci :-)

Na této své „kontrolní“ návštěvě jsem mnoho zhoršení nezaznamenal. Ovšem je pravda, že bezi svým prvním článkem a touto návštěvou jsem restauraci navštívil ještě párkrát a problémy jsem postřehl … a to nejenom v zapomenují části objednávky. Z těch nejhorších problémů bych uvedl asi tyto:

  • několikráte jsme si zde objednali lívance s borůvkami, při prvních návštěvách se jednalo o opravdu kulinářský zážitek, výborné lívance s hromadou borůvek a kysané smetany … bohužel koncem roku byl tento zážitek naprosto opačný … lívance byly zlehka připečené a borůvek s kysanou smetanou velmi výrazně ubylo
  • při objednání cappuccina nám byla donesena až nestandardně velká nádoba na tento lahodný nápoj (což není úplně na škodu) a tak jsme se obsluhy dotázaly, zda-li by nám ještě nedonesla nějaký cukr, protože standardní počet cukrů by vystačil tak akorát na standardní velikost hrnku na cappuccino … běžně vám v restauraci řeknou, že samozřejmě donesou, ale zde nám byl odseknuto slovi „to jste to nemohli říci dříve“ … to by se asi v restauraci stávat nemělo

Ale jak jsem psal, při své poslední návštěvně jsem byl v celku spokojený … možná i proto, že jsem si nedal ani lívance, ani cappuccino. Pokusím se v této restauraci ještě párkrát objevit a otestovat i tyto problematické věci :-)


16. 08.

Včera jsme vyrazili s přítelkyní na výlet … na plánovaný Sichrov jsme nedorazili, ale zakotvili jsme na Panské skále poblíž Nového boru. Výlet to byl opravdu krásný a tak jsme si řekli, že bychom mohli vyrazit do nějaké místní restaurace. Zajeli jsme tedy do několik kilometrů vzdáleného Nového Boru … prošli jsme kolem několika klasických hospod až jsme narazili na slušně vyhlížející restauraci La Plaza.

Bohužel slušně vyhlížející dojem bylo to poslední pozitivní, co jsme tu zažil. Relativně rychle jsme dostali jídelní lístek, kde byla řada zajímavých jídel, ovšem v parném dni jsme se chtěli hlavně rychle osvěžit něčím studeným. Na objednání pití jsme bohužel musel čekat skoro deset minut, než se servírka odhodlala k tomu, aby se nás zeptala, jestli si něco nedáme … upozorňuji, že jsme si z jídelníčku vybrali během asi dvou minut a zbytek času jsme vyhlíželi servírku … ta se venku tu a tam myhla, ale nás suše celých deset minut ignorolovala! Z naší velké objednávky dvou perlivých vod, džusu a ledu servírka až nečekaně zapomněla na led. Ale po upozornění jsem se za dalších pět minut ledu dočkal.

K jídlu jsme si objednali kuřecí salát, mozzarelu s rajčaty a opečenou bagetu. Trochu jsme pospíchali, protože jsme byli domluveni s kamarády, že se zastavíme na místní pouti a tak jsme vybrali tato, na první pohled jednoduchá jídla, která by snad mohla být rychle hotová. Tak bohužel chyba lávky! Na tato jednoduchá jídla jsme čekali skoro 45 minut! Když jsme se už dočkali, tak jsme udělali zásadní chybu v tom, že jsem hned nezaplatili. Po snědení salátů jsme totiž čekali dalších min. 30 minut na to, než si nás někdo všimne. To „někdo všimne“ je možná přehnané, protože jsem byl nucet jít dovnitř a tam říci, že chci platit. I přes moje upozornění trvalo dalších deset minut, než servírka dorazila s účtem.

Když bych měl restauraci ohodnodit, tak jídlo bylo tak ucházející, rychlost obsluhy absolutně strašná, ceny tak normální až na to, že objednané pečivo stálo kolem 60 korun, na což nás tedy servírka při objednání neupozornila. Každopádně pokud někdy příště pojedu do Nového Boru, půjdu asi raději do klasické hospody, kde bude obsluha jisně rychlejší :-)