26. 10.

Po nějaké dlouhé době jsem se rozhodl, že si udělám pár dní volna … na část své dovolenky jsem si vybral nevelký hotel v nevelkém městečku Duchcov. Potřeboval jsem trochu klidu a odreagování od práce a tak to se to zdálo jako dobrá volba. Po drobném jednodenním odkladu mé dovolenky jsem do hotelu přijel dost pozdě, ale nevadí … hlavně, že jsem dorazil. Už na recepci jsem byl velmi mile překvapen neuvěřitelně milou recepční, která si dokonce pamatovala můj telefonát z minulého dne a i to, že jsem se pídil po internetu na pokoji :-)

Během pár dní pobytu jsem dvakrát vyzkoušel hotelovou restauraci a byl jsem v obou případech velmi potěšen. Jednou jsem si dal své oblíbené boloňské špagety a podruhé vepřový steak na pepři … obě jídla byla opravdu fantastická. Dokonce jsem se v obou případech dočkal velmi milé obsluhy … poprvé mladého číštíka, který byl neuvěřitelně zdvořilý a vtipný … a v druhém případě velmi pěkné a milé servírky. I když jsem za svůj pobyt využil restaurace pouze dvakrát, tak musím místní kuchyni a obsluhu restaurace i recepce ohodnotit velkou jedničkou s hvězdičkou.

Až budu příště plánovat nějakou nelánovanou krátkou dovolenku, rád opět využiji tento hotel :-)


26. 10.

Už pár let jezdím při cestě do Teplic nebo do Ústí nad Labem kolem restaurace Husitská bašta v Bílině. Kolikrát jsem si říkal, že bych tuto restauraci mohl navštívit. Teď o víkendu byla možnost … byl jsem zrovna v Duchcově na dovolenke a vracel jsem se zrovna v době oběda. Cestou moc možností na jídlo není a tak jsem si řekl, že vyzkouším tuto restauraci. Přepdokládal jsem, že to bude jistě vynikající stylová restaurace s dobrou obsluhou a dobrou kuchyní.

Když jsem dorazil do restaurace, tak jsem byl opravdu nadšený … vybavení bylo opravdu stylové … pěkné, dřevěné lavice, dobové zbraně na zdech, zděné oblouky … no prostě lahoda pro oko :-) První dojem byl určitě kouzelný a tak jsem se těšil na všechno ostatní. Bohužel dobrý dojem hned zkazila slečna či paní, která obsluhovala … musel jsem dost dlouhou dobu čekat, než se milostivě uráčila a přišla se zeptat, co vlastně chci k jídlu. Kdyby bylo v restauraci plno, tak bych ani nepípnul, ale byl jsem tam sám a jediná činnost slečny / paní servírky byla ta, že si vykecávala s na baru s kýmsi. No objenal jsem si pití a začal vybírat z jídelníčku … ten mimochodem vypadal celkem strašně … čekal jsem trochu stylový jídelní lístek, ael dostalo se mi hrozných koženkových desek s nevábně vypadajícími listy jídelníčku :-o

Doufal jsem, že bude v nabídce něco „husitského“, ovšem nabídka byla dosti standardní a tak jsem zvolil velmi běžné jídlo, kterým je obalovaný sýr a hranolky. Upřímně musím říci, že jsem si myslel, že se na tom to jídle nedá vůbec nic zkazit. To byl ovšem můj velký omyl :-( Hranolky byly celkem v pohodě, ale když jsem zakrojil do jednoho kousku sýra, tak jsem zjistil, že je nějaký divný … konzistence sýra byla taková, jako by prošla rozpáleným olejem, ovšem rozteklé byly pouze okraje a prostředek byl poněkud tuhý a studený. To bylo dosti hrozné zjištění, protože to nasvědčovalo pouze o jediném … ten sýr nebyl rozhodně připraven chvilku před podáváním, ale již byl minimálně jednou osmažen … možná i podáván … a pro mě byl pouze ohřán v mikrovlnné troubě. No měl jsem celkem hlad a tak jsem tedy rychle dané jídlo spořádal.

Tato restaurace mne opravdu nenadchla a tak jsem se už viděl venku a na cestě domů. Bohužel ona hbitá obsluha mě nechala čekat na zaplacení ještě dalších patnáct minut. Když jsem to už nevydržel, tak jsem se zvedl a šel zaplatit to hrozné „jídlo“ k baru, kde si ona slečna / paní servírka pořád vykecávala s kýmsi.

Pokud bych měl tuto restauraci ohodnotit, tak je to absotulní hrůza. Celé ty roky, co jsem jezdil okolo, jsem si myslel, jaká je to super restaurace a jak jednou zde uspokojím své chuťové touhy. Ovšem po krátké první a poslední návštěvě vím, že se zde již rozhodně nikdy neukáži a to mohu doporučit i všem ostatním, kdo se sem chystá.


8. 10.

Dnes ráno jsem měl v plánu, že s kolegy z práce zajdeme do bazénu. Ráno jsem jako rybička vyskočil v šest ráno z postele … což je na mě skoro až heroický výkon, protože oba nařízené budíky pravidelně ignoruji a vstávám až ve chvíli, kdy jsem měl být už dávno na cestě do práce No každopádně dnes jsem vše stíhal s přehledem a podle domluvy jsem v půl sedmé vyrazil pro kolegyni. Bylo skoro až podezřelé, že jde všechno takto po drátkách, protože zatím pokaždé, kdy jsem si domluvili ranní bazén, do toho něco vlezlo. Jako snad pokaždé přišlo nějaké to „ale“, proč do bazénu nejít. Jenom jsem vyzvedl kolegyni, tak jsme se dozvěděli, že druhé kolegyni vykradli přes noc auto. Jak jsem již jednou psal, naše firma se skládá s lidí, kteří by se dali charakterizovat označením „stará Blažková“. Jak jsme se dozvěděli o této hrozné události, okamžitě jsme pospíchali co by morální podpora. Na místě jsme zhodnotili situaci a zavolali policii … je celkem zajímavé, že i přes celkem tragickou ujmu na onom vozítku nám nedošel smysl pro humor. Začali jsme tak špekulovat nad tím, kde ten zloděj vzal tu velmi zvláštní dlažební kostku, která se v širém a dalekém okolí nevyskytuje, jestli pro ohledání onoho tragického místa činu dorazí ten zrzavý fešák z Kriminálky Miami, nebo někdo alespoň podobně šarmantní a v neposlední řadě jsme se začali pídit potom, co bychom si vlastně dali ke snídani. Já co by správný proviantní nákupčí jsem vyrazil do nedalekého krámku, který právě otevíral … byl jsem instruován, co by si kolegyně dali … jedna vynikající pečenou mřížku s meruňkou a druhá chlebíček s vajíčkem. Obojí prý celkem běžně v tomto krámku mají, tak s tím nebude problém. No problém samozřejmě byl … velmi „příjemná“ paní mi dvěmi po sobě vyslovenými „NE“ sdělila, že v podstatě nemají nic, co jsem chtěl a tak abych nevypadal jako blbec, který ráno otravuje a ani neudělá kšeft, jsem zakoupil alespoň tři šátečky, které už od pohledu nestály za nic S tímto „úlovkem“ jsem se vrátil zpět na místo činu, kde jsme po bleskové poradě usoudili, že musím vyrazit jinam … tentokráte pro čokoládové koblížky a chlebíček s vajíčkem … obojí jsem nakoupil v pohodě v jedné místní pekárně, kde nakupujeme běžně a tak jsem s dostatečným pocitem hrdosti vyrazil zpět k vykradenému vozu. Jenom jsem dorazil, už jsem viděl na místě policejní auto … se snídani v ruce, úsměvem na rtech a tradičně blbým vtipem typu .. tak se jdu tedy přiznat, že jsem ukradl to rádio … jsem dorazil k hloučku, který se rozrostl jednoho policistu a přítele jedné z kolegyň. V té euforii, že jsem konečně zajistil tu správnou snídani jsem bohužel zapomněl na to, že policisté mají trochu pokřivený smysl pro humor a tak jsem vzápětí po vypuštění mého ftipného ftipu musel vysvětlovat, že to byl jenom žert … zapomněl jsem, že přede mnou nestojí kriminalista z Miami s vytříbeným smyslem pro humor, ale klasický český policista s prázdnou hlavou košilí rozeplou až po chlupatou hruď.

Po podání dostatečného vysvětlení, že jsem i přes tuto tragédii po ránu pln humoru jsem v klidu rozdal všem přítomným … kromě tedy nerudného policisty … chlebíčky a koblížky. Dozvěděl jsem se, že prý kromě této partičky dvou policistů dorazí ještě „ohledávač“ … konečně to vypadalo, že dorazí onen sympatický zrzek a na vlastní oči uvidíme, jak se profesionálně ohledává místo činu. Naše očekávání se naplnila asi po deseti minutách … policejní transporter se objevil v zatáčce a my všichni čekali na zpomalenou scénu, kdy vystoupí zrzavý sympaťák, nasadí si sluneční brýle, vezme svůj kufřík do ruky (normálně si kluk jedna zrzavá samozřejmě kufřík nebere, ale přeci k nám nepojede celé kriminální komando, tak si to jednou mohl ošéfovat sám) a vyrazí směrem k vymlácenému okénku. Nevím proč se tak nestalo, ale zpomalená scéna nenastala :-( … z auta vyskočil plešatý frajírek s foťákem v ruce a bez kufříku. Je to zvláštní, normálně bych řekl, že se při ohledání místa činu snímají otisky a tak, ale tento místní „ohledávač“ nás vyvedl velmi rychle z omylu … udělal celkem tři fotky, rozloučil se s kolegy policisty a jak rychle se objevil, tak rychle zase zmizel :-o Je to celkem zvláštní, čekal bych, že přijede kvůli autu naší kolegyně nějaký specialista plný nadšení, který zajistí všechny stopy a během půlhodinky zajistí zločince, ovšem tento od pohledu hodně zpruzelý „ohledávač“, se nezajímal ani o cihlu, která trůnila pod sedadlem spolujezdce … odbyl si své tři fotografie a vypadl. Byl jsem opravdu zklamán prací policistů, kteří na svém autě vozí nápis „Pomáhat a chrátnit“. Asi se budu muset přestat dívat na svoje oblíbené kriminální seriály, protože pak je člověk v tak hroznou chvíli pln očekávání a nakonec je z toho prdlajs. Ještě, že jsem sehnal ty koblížky a chlebíčky, jinak by to ráno stálo vysloveně za hovno :-D